Námi používané implantáty

Všechny typy implantátů, které používáme jsou zhotoveny z titanu

1.       Válcové implantáty korejské značky Dentis model OneQ
Jedná se o nyní už ověřený systém pokrývající všechny indikace podle švédské implantologické školy s výborným poměrem cena / výkon. Vyrabí se v délkách 6 - 14 mm a průměrech 3 - 8 mm. V České republice má kvalitní zázemí v podobě dobře zásobeného skladu, servisní podpory a odborného poradenství. 

2.       Válcové implantáty švédské značky Nobel Biocare model Speedy Groovy
Originální válcové implantáty vyvinuté přímo pro metodu All-on-4. Zavádějí se podle švédského konceptu, ale mají prvky implantátů podle italského konceptu. Mají vysokou úroveň strojírenského zpracování ve formě přesných dosedů, které nevyžadují vysoké utahovací momenty mezi jednotlivými komponenty a přesto zůstávají spoje pevné. Vyrábějí se v dostatečných délkách (až 25 mm) a mají ostřejší špičku, což obojí umožňuje pevné bikortikální zakotvení v kosti. 

3.       Bazální implantáty švýcarské značky ROOTT Trate Ag
jedny z implantátů podle italské školy. Mají leštěný povrch, ostrý agresivní závit, ostrou špičku a ohybatelný abutment, dají se svařovat v ústech synkrystalizací.

4.       Kompresivní implantáty švýcarské značky ROOTT Trate Ag 
jsou jedny z implantátů podle italské školy, mají leštěný jen abutment, závit má strukturovaný povrch, kónický tvar a je hluboký a agresivní. Ohybatelný abutment, který se dá svařovat v ústech s dalším Ti prvky protetické suprakonstrukce.

 

5.     Jehlové implantáty italské značky Acerboni 
jsou jedněmi z implantátů italské školy, jakkoliv je vynalezl Francouz Scialom. Mají průměry 1,2 - 1,5 mm a mohou být až 4 cm dlouhé. Zavádějí se bikortikálně od jedné kompaktní kosti ke druhé a dají se ohýbat. Svařují se navzájem do bi- až quadrupodů nebo se přivařují jako stabilizující a derotační prvek k jednotlivým bazálním nebo kompresivním implantátům. 

6. Bikortikální implantáty slovenské značky Martikan
implantáty, které zavádíme podle italského konceptu především místo předních zubů v dolní čelisti a někdy místo malých stoliček v horní čelisti. Mají strukturovaný povrch, agresivní špičku a dobrý poměr cena / výkon.