Námi používané implantáty

Všechny typy implantátů, které používáme jsou zhotoveny z titanu

1.       Válcové implantáty, mají průměr od 3,9 mm výše. Do kosti se zavádějí podobně jako vruty do dřeva. Nespojují se do můstků s vlastními zuby, protože jsou s kostí srostlé pevněji než zuby. Implantáty by tak mohly být po určité době těmito zuby při spojení do můstku „vyviklány“.  Používáme je jako náhradu všech zubů, kromě řezáků dole. Hodí se pro náhradu jednotlivých zubů i více zubů při zhotovování můstků nesených implantáty. Do bezzubých čelistí se používají ke zhotovení  náhrad typu „all-on-4“.

 

2.       Miniimplantáty, mají průměr 3 mm a méně. Do kosti se zavádějí také jako vruty a od válcových implantátů se liší, kromě menšího průměru, snadnějším zaváděním. Používáme je k náhradě malých zubů jako jsou řezáky dole. 

3.       Bikortikální implantáty, jsou dlouhé šroubové zubní implantáty, které lze pro jejich délku zakotvit v obou protilehlých stěnách dolní čelisti. Jejich ukotvení v čelisti je tak pevné, že je lze okamžitě zatížit protetikou. Dají se takto zavést a použít jen vpředu v dolní čelisti. 

4.       Provizorní implantáty, jsou velmi tenké implantáty, které se zavádějí přechodně maximálně na dobu 6 měsíců k fixaci provizorní náhrady, než se vhojí vlastní implantáty. Jsou ohýbatelné, lze je tedy zavést i "nakřivo" tam, kde ještě zbývá trocha kosti navíc a v ústech se jejich konce paralelizují ohnutím tak, aby na ně šla napevno přicementovat provizorní fixní náhrada.  Potom se provizorní implantáty zase z kosti vyšroubují a odstraní.

4.       Ortodontické kotevní implantáty, jsou drobné 4-10 mm dlouhé a 1,6 mm široké vruty, které mají  na hlavičce drážky a očko pro provlečení ortodontických drátů nebo gumových tahů. Zavádí se relativně jednoduše jako samořezné vruty do čelisti. Ponechávají  se maximálně 6 měsíců a slouží jako pevný bod, od kterého nebo ke kterému se zuby přitahují nebo se od něj odtlačují.